nn2017

Program Akademicki i Naukowy Poznań - wizyty gości w AWF Poznań

Wizyta prof. Erika Wolfa

W dniu 12 maja 2016 roku odbył się wykład otwarty prof. Erika Wolfa pt. "The latest trends & opportunities in food & drink travel".

prof. Erik Wolf to jeden z najbardziej uznanych na świecie kreatorów turystyki kulinarnej, współpracujący jako ekspert w tematyce turystyki żywieniowej z międzynarodowymi mediami tj. CNN, The BBC, „The Wall Street Journal”, „Newsweek” czy „Forbes”. Erik Wolf jest założycielem i prezesem Światowego Stowarzyszenia Podróży Kulinarnych (World Food Travel Association - WFTA) z siedzibą w Portland. Założył również firmę Savor Search, która zajmuje się pośrednictwem w kontaktach pomiędzy producentami a nabywcami produktów przemysłu kulinarnego.

foto1                                  DSC03344 m
Wizyta prof. dra Vassilisa Klissourasa

W dniu 25 listopada 2015 roku odbył się wykład otwarty prof. dra Vassilisa Klissourasa pt. "Epigenetic Perspective of Human Performance: The Power of the Mind".

Profesor Vassilis Klissouras jest związany z National & Kapodistrian University oraz z McGill University. Od lat interesuje się biologią człowieka i kulturą fizyczną prowadząc liczne badania naukowe z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, w szczególności związanymi z podłożem genetycznym ludzkiej wydolności. Oprócz zaangażowania w badania naukowe Profesor działa na rzecz poprawy jakości kształcenia przyszłych nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenerów.

plakat                  DSC09858

Wizyta prof. Konstantinosa Georgiadisa

W dniu 4 czerwca 2012 roku odbył się wykład otwarty prof. Konstantinosa Georgiadisa z Uniwersytetu Peloponeskiego w Atenach pt.: "International Olympic Academy: 50 years of Olympic Education".

Profesor Konstantinos Georgiadis to naukowiec o międzynarodowej sławie, Prorektor Uniwersytetu Peloponeskiego, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, pomysłodawca
i organizator Międzynarodowego programu Magisterskiego z Nauk o Olimpiźmie "Olympic Studies, Olympic Education, Organisation and Management of Olympic Events", wybitny znawca zagadnień olimpizmu.
Profesor K. Georgiadis jest także honorowym dziekanem Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej w Olimpii.

ap7             ap8

Wizyta prof. Roberta Scotta Kretchmara

Dnia 20 czerwca 2011 roku odbył się wykład otwarty prof. Roberta Scotta Kretchmara z The Pennsylvania State University w USA pt. „Skąd wywodzą się igrzyska i idea fair-play? Logiczne i ewolucjonistyczne objaśnienie".

Scott Kretchmar
jest profesorem nauk o sporcie przy The Pennsylvania State University. Jest założycielem
i członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Filozofii Sportu.

W latach 1998-2002 był redaktorem naczelnym Journal of the Philosophy of Sport.
Prof. Scott jest autorem licznych artykułów naukowych na temat etyki, natury sportu czy roli ludzkiego rozumu
w aktywności fizycznej.

W 1997r. został uhonorowany nagrodą the Distinguished Scholar Award, NAPEHE za wybitne osiągnięcia naukowe. Za osiągnięcia akademickie w 2010r. otrzymał nagrodę rektora The Pennsylvania State University.
Profesor był kierownikiem Katedry Kinezjologii w The Pennsylvania State University i przewodniczył Uniwersyteckim Wydziałem Senatu.
Jest wydawcą międzyuczelnianego magazynu Journal of Intercollegiate Sport i prezesem zarządu NCAA Scholarly Colloquium.

ap5            ap6

Wizyta prof. Timothy D. Noakes'a

Dnia 09.09.2010 roku odbył się wykład otwarty prof. Timothy D. Noakes'a z University of Cape Town w RPA pt.:"Biologiczne podłoże wysokiego poziomu wytrzymałości: Ciało czy umysł?" "The Biological Basis of Superior Endurance Ability: Body or Mind?".

Prof. Timothy Noakes jest wybitnym naukowcem zajmującym się wysiłkami długotrwałymi, w szczególności biegami wytrzymałościowymi oraz badaniem ludzkich możliwości w warunkach ekstremalnych, uczestnikiem ponad 70 maratonów i ultramaratonów.

Prof. T. Noakes jest autorem ok. 450 prac naukowych z dziedziny fizjologii wysiłku fizycznego, w tym światowego bestsellera, książki "Lore of Running", zwanej często "Biblią biegaczy", a w 2005r. znalazł się w gronie "40 najważniejszych osób lub wydarzeń" związanych z bieganiem w ostatnich 40 latach - w rankingu magazynu Runner's World.

ap3       ap4

Wizyta prof. Philipa Gardinera

Dnia 24 lutego 2010 roku. odbył się wykład otwarty prof. Philipa Gardinera z Uniwersytetu Manitoba
w Kanadzie pt."The nervous system response to increased and decreased physical activity
. (Odpowiedź układu nerwowego na zwiększoną i zmniejszoną aktywność ruchową).

Profesor Philip Gardiner jest dyrektorem Instytutu Badań nad Zdrowiem, Wypoczynkiem i Aktywnością Człowieka, kieruje pracami Wydziału Kinezjologii Rekreacji (jako dziekan ds. nauki) oraz jest profesorem
w Zakładzie Fizjologii Wydziału Medycyny na Uniwersytecie Manitoba.

Obecnie zjmuje również stanowisko przewodniczącego Kanadyjskiego Towarzystwa Badań Aktywności Fizycznej i Zdrowia. Ponadto, profesor Gardiner jest członkiem Komitetu Badań Rdzenia Kręgowego, gdzie kieruje badaniami laboratoryjnymi Ośrodka Badań Rdzenia Kręgowego, gdzie kieruje badaniami laboratoryjnymi Ośrodka Badań Chorób Neurodegeneracyjnych. Prowadzi badania naukowe nad wpływem aktywności ruchowej na układ nerwowy oraz nerwowo-mięśniowy, w tym zakresie opublikował ponad 100 publikacji oraz 2 książki.

ap1       ap2